Mgr. Zuzana Kopáčiková, PhD. | Fertility špecialista | Poradenstvo | Koučing

Ako vie pomôcť otehotneniu fertility a IVF špecialista?

Možno práve teraz ste sa viackrát pokúsili o dieťa alebo sa opakovane snažíte otehotnieť prostredníctvom asistovanej reprodukcie. Či sa pripravujete alebo ešte len rozmýšľate o otehotnení a máte obavy, či to všetko zvládnete a bude vaša snaha úspešná?

Možno ste v naplnení vašej túžby už aj všeličo vyskúšali a prešli rôznymi prístupmi a vyskúšali rôzne prípravky. Ale napriek veľkej snahe neprišiel želaný úspech, ale len frustrácia, smútok a beznádej, pretože vaša túžba po dieťatku zostala stále nenaplnená.

Nech sa momentálne nachádzate v akejkoľvek etape je dobré sa zastaviť, nadýchnuť sa a prehodnotiť doterajšie svoje kroky.

Ak by som mala zhrnúť do jednej vety, čo vlastne robím, tak skracujem cestu k otehotneniu, k plodnosti a tým aj nájdeniu životnej spokojnosti. Pomáham ženám a párom uvedomiť si svoj potenciál ako komplexne podporiť svoju plodnosť a prísť, čo možno najkratšou cestou k vytúženému cieľu. Každá žena alebo pár je iný, každé otehotnenie je iné a aj každé tehotenstvo je iné, preto pre každú ženu pripravujem individuálny plán otehotnenia, ktorý pomáha maximalizovať plodnosť, v týchto  troch krokoch:

  1. Stravovanie, teda konkrétne tipy a odporúčania na výživu, ktorá podporuje ako ženskú, tak aj mužskú plodnosť, harmonický cyklus a dozrievanie kvalitných vajíčok a spermií.
  2. Pochopenie a prijatie seba a získanie emocionálnej stability, zbavenia sa strachov a obáv, ktoré by mohli blokovať otehotnenie.
  3. Znovuobjavenie tvorivosti, flexibility, viery, životnej radosti a ženskej energie, intimity, čo vedie k uvoľneniu a sebaakceptovaniu.

Môj prístup už pomohol mnohým párom, vychádza z dlhoročnej skúsenosti, systematického vzdelávania sa, ale aj rozhovorov a  koučingu so ženami a pármi, ktoré riešili otehotnenie, či už spontánnym spôsobom alebo prostredníctvom niektorých postupov asistovanej reprodukcie.

Verím, že aj vám môj prístup a skúsenosti pomôžu a cesta za vašim bábätkom sa tým úspešne skráti.

Ak máte otázky, tak mi napíšte, rada vám odpoviem podrobnejšie.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů