Mgr. Zuzana Kopáčiková, PhD. | Fertility špecialista | Poradenstvo | Koučing

AKO ÚSPEŠNE NA IVF - DIGITÁLNA

KNIHA

Praktický návod, ako sa pripraviť a harmonicky zvládnuť asistovanú reprodukciu - IVF.

Praktický návod: Ako sa pripraviť a harmonicky zvládnuť asistovanú reprodukciu. Informácie a skúsenosti „zo zákulisia“ liečby neplodnosti a IVF.

Túžite po dieťatku a všeličo ste už vyskúšali, ale napriek veľkej snahe sa stále nedarí?

Namiesto vytúženého tehotenstva vám len klesá sebavedomie, cítite sa už unavene, zaseknuto, smutne a strácate radosť zo života?

Hnevajú vás nekonečné otázky od vašej rodiny alebo od známych, ako napríklad: „Kedy budete mať deti?“ alebo „Vy deti nechcete mat“...?

S vašim partnerom riešite už len otehotnenie a utekajú vám denné radosti?

Tak s takýmito a podobnými pocitmi a skúsenosťami prichádzajú za mnou moje klientky už niekoľko rokov.

Už od roku 2013 systematicky pomáham ženám (párom) na ich ceste k bábätku, či už prirodzenou cestou alebo prostredníctvom asistovanej reprodukcie - IVF. Za ten čas som absolvovala už stovky a stovky osobných konzultácií, online konzultácií, IVF konzultácií a emailov so ženami, ktoré sa trápili svojou neplodnosťou a poruchami cyklu.

Cena: 14.90€

Zo začiatku som so svojimi klientkami zameriavala na psychické zranenia, ako sú napríklad rôzne negatívne skúsenosti a s tým spojené strachy alebo presvedčenia, ktoré vedia vyvolať vnútorný stres a blokovať otehotnenie.

Presvedčenia ako:

„Bojím sa byť matkou, neviem, či to zvládnem materstvo“,

„Neviem, či budem dobrou matkou“ alebo

„Bojím sa pôrodu“...

Všetky takéto presvedčenia pôsobia v podvedomí a môžu blokovať otehotnenie. Na podvedomej úrovni vytvárajú vnútorné obmedzenia a tlaky. Ale ak príde k ich "odkrytiu" a k prijatiu, tak prichádza hlboké uvedomenie, úľava a pomerne rýchle napredovanie, ktoré často vedie k regenerácii, vnútornej obnove a tiež otehotneniu.

Ale niektoré ženy aj keď absolvovali takéto konzultácie stále nevedeli otehotnieť a prenasledovala ich neplodnosť, neúspech pri asistovanej reprodukcii alebo opakovane prichádzali o nenarodené dieťatko.

To ma samozrejme veľmi trápilo.

A preto som...

... začala ešte pred rokmi študovať a hľadať hlbšie korene (ne)plodnosti, súvislosti a prepojenia:  ženskej psychiky, výživy a životného štýlu. Konkrétne, ako pôsobia s akým výsledkom "ženské" bylinky, cielená starostlivosť o ženské lono, ženská cyklickosť, aké sú vhodné regeneračné pohybové aktivity, aké ďalšie cielené doplnky výživy je možné použiť a pri akých reprodukčných ochoreniach, aká strava je vhodná na obnovu zdravého cyklu a mnoho ďaľšeho.

Tieto poznatky a vedomosti nakoniec viedli k tomu, že som si postupne vytvorila vlastný návod, ktorý začal prinášať rýchle výsledky  a moje klientky sa začali tešiť z rýchlejšej obnovy cyklu, ovulácie a tým aj otehotneniu.

A práve tento komplexný prístup som sa snažila zahrnúť aj do digitálneho návodu – sprievodcu, ktorý sa zaoberá neplodnosťou a prípravou na asistovanou reprodukciou.

Kniha nie je určená len ženám, ktoré sa rozhodli absolvovať asistovanú reprodukciu. Je vhodná aj pre ženy a páry, ktoré sa chcú dozvedieť informácie o liečbe neplodnosti z „prvej ruky“. Získať cielené tipy a odporúčania a tým si skrátiť cestu k otehotneniu aj bez asistovanej reprodukcii.

Tu je malá ukážka toho, čo sa v tejto knihe dozviete:

Nepodceňujte prípravu. Kedy a akým spôsobom začať s prípravou na otehotnenie (asistovanú reprodukciu).

Nie vždy musí ísť o veľký problém – aké vyšetrenia by ste mali žiadať od svojho gynekológa.

Neplodnosť je záležitosť oboch partnerov – aké vyšetrenia by mal absolvovať váš partner.

Podľa čoho si vybrať správnu kliniku alebo IVF lekára.

„Pohľad zo zákulisia“, ako prebieha asistovaná reprodukcia, ako prebieha hormonálna stimulácia, ako vám IVF ovplyvní bežný život, s čím všetkým treba rátať a čomu sa vyhýbať.

Ako ešte zvýšiť šance na otehotnenie.

Na čo zamerať svoju kontrolu počas liečby neplodnosti a čo je dobré nekontrolovať a nestrácať pritom zbytočne energiu.

Darované vajíčka a spermie, čo je dobré vedieť o darcovskom programe a kedy ich použiť.

Ako zvládnuť čakanie na dve čiarky.

Čo preplácajú zdravotné poisťovne a čo nie.

Čo všetko sa treba spýtať svojho IVF lekára.

Špeciálna kapitola pre mužov – ako podporiť svoju partnerku, keď ju trápi neplodnosť.

Špeciálna kapitola pre mužov – ako podporiť svoju partnerku, keď ju trápi neplodnosť.

Rodina a priatelia ako s nimi komunikovať.

Ako ešte prostredníctvom výživy a doplnkov výživy podporiť prirodzeným spôsobom ovuláciu,  dozrievanie vajíčok, zvýšenie pohyblivosť spermií alebo uchytenie embryá a zdravého tehotenstva.

Čo ešte sa dá urobiť, aby to všetko klaplo.

Čo robiť, keď sa to nepodarilo a kde hľadať motiváciu pokračovať ďalej.

Slovník najčastejších výrazov

+ 14 praktických odporúčaní „zo zákulisia“.

Kniha obsahuje 11 kapitol a má 45 strán.

Ďalšie informácie a odporúčania

Ďakujem za skvelý fertility koučing. Dlho som nevedela otehotnieť, vyskúšala som všetko možné, už som tomu nedávala žiadnu nádej a naraz sa to stalo. S pomocou Zuzany som si urobila vlastný fertility plán a pomohlo 🙂 Som tehotná. Ďakujem aj za tipy na výživu.
SlávkaBratislava
Ďakujem za váš ebook s nadšením som si ho prečítala. Našla som tam kopec vecí, ktoré som nevedela a ktoré by ma nenapadli. Ďakujem za odporúčania na stravu a doplnky výživy.
Jarka
Dali ste mi za to krátke obdobie kopec praktických rad, ako si krôčik po krôčiku "plánovať svoje šťastie". A naozaj som sa začala cítiť lepšie. Pristupovali ste k mojim potrebám veľmi individuálne a na všetky strachy ste skúsili nájsť riešenie šité priamo na mňa. Prvýkrát som mala pocit, že mi niekto rozumie, chápe môj smútok a urobí všetko pre to, aby som sa k svoju snu dopracovala - za čo Vám veľmi pekne ďakujem. To čo robíte, ma naozaj veľký význam a dúfam, že veľa snažiliek, ktoré potrebujú pomoc, sa obrátia pravé na Vás! Lebo u Vás budú určíte v správnych rukách!
DanielaBratislava
Dobrý deň, pani Kopáčiková. Chcela by som vám poďakovať za vašu pomoc. Po našich konzultáciách som veľmi veľa vecí pochopila. Pomohli mi vidieť IVF úplne inými očami, čím sa mi vnútorne veľmi uľavilo. Čas strávený vašimi odporúčaniami bol pre mňa najlepšou investíciou, do ktorej som v procese IVF mohla investovať.
BetkaPraha
Myšlienky, ktoré odzneli na fertility workshope mi pomohli lepšie pomenovať strany a situácie, v ktorých sa nachádzam. Utvrdilo ma to v tom, čo som už čiastočne niekde počula, vedela, zachytila že má zmysel sa zamerať na svoje vnútro, pocity. A potrebovala som počuť motiváciu, povzbudenie, konkrétne veci. Ďakujem pekne za nadšený prístup a entuziazmus, ktorý z Vás vyžaroval :).
MonikaBratislava
Dojmy zo stretnutia mám doteraz a musím povedať, že ste vo mne prebudili uvedomelosť. Máte veľa informácií, ktoré ženám silne pomôžu.
Adriana T.Bratislava

Pre koho je kniha určená

  • Pre ženy, ktoré chcú získať informácie o IVF „z prvej ruky“ a ušetriť si tak čas a tiež finančné prostriedky.

  • Pre ženy, ktoré chcú mať komplexné informácie o liečbe neplodnosti. Poznať ďalšie možnosti ako podporiť svoju vitalitu, ovuláciu, kvalitu vajíčok...

  • Pre ženy a páry, ktoré chcú spolu riešiť asistovanú reprodukciu a nájsť priestor pre  vzájomnú úctu a podporu.

  • Pre ženy, ktoré sa chcú dozvedieť rýchle tipy a niekoľkoročné odporúčania a skúsenosti ako na IVF.

  • Pre ženy, ktoré prešli neúspešne asistovanou reprodukciou a potrebujú sa naštartovať k pozitívnej zmene a k úspešnému koncu.

  • Pre ženy, ktoré uvítajú informácie o IVF na jednej kope.

Ku každej klientke pristupujem individuálne. Každá žena je iná, každé otehotnenie, tehotenstvo alebo pôrod je iný. Mojim cieľom je, aby každá klientka dostala komplexné poradenstvo a odpovede na svoje problémy z rôznych oblastí – psychológie, koučingu, výživového poradenstva, fytoterapie...

Spolupracujem s lekármi a preto v prípade záujmu odporučím aj konzultáciu s lekárom.

Verím, že aj vám môj prístup a skúsenosti pomôžu a cesta za vašim bábätkom sa tým úspešne skráti.

Želám vám veľa úspechov.

Zuzana Kopáčiková, vaša IVF sprievodkyňa.